Odtwarzanie ubytków, następstw urazów i przebarwień

Wypełnienia z gwarancją

Wypełnienia przez nas stosowane w dużym uproszczeniu zespajają się z tkankami zęba a nie wklejane są na wcisk jak wypełnienia dawnej generacji. Istotą TST jest także tłumaczenie, podczas zabiegu w jaki sposób dane uzupełnienie będzie przywracać Wam zdrowie i święty spokój.

W trakcie takiej narracji szybciej mija czas, a wizyta staje się autentycznie ciekawa oraz dodatkowo w trakcie leczenia dajemy Ci odpocząć. Po każdym etapie pracy fotel jest podnoszony,  abyś mógł wypłukać. Oczyścić ubytek – odpocząć – wypełnić – odpocząć – dostosować w zgryzie i wypolerować – odpocząć.

Ewenementem jest też to, że na nasze wypełnienia dostajesz gwarancję, że się z nim nic nie stanie. Jedyną prośbą, którą mamy do Ciebie jest to abyś zgłaszał się na coroczna kontrolę, o której nie musisz nawet pamiętać bo przypomni Ci o niej SMS. Jeżeli pomimo tego jakimś cudem takie uzupełnienie ulegnie uszkodzeniu, odtworzymy Ci je nieodpłatnie!

Leczenie bólu

Z troską o zdrowie

W leczeniu bólu najważniejsza jest skuteczność. Brak trafnej diagnozy skutkuje pozostawieniem pacjenta w ogromnym niepokoju, często nieprzespanej nocy a zatem koszmarem dnia następnego, a w najgorszym wypadku konieczności udania się w weekend na pogotowie.

Gabinet posiada aparat RVG (radiowizjograf, który w przeciwieństwie do RTG, czyli aparatu rentgenowskiego ma tzw. skróconą dawkę ekspozycji – czyli pacjent otrzymuje znacznie mniejszą dawkę promieniowania), a w osobnym pomieszczeniu tzw. panoramę. Nasze doświadczenie i podyktowane stażem pracy przeczucie w diagnostyce bólu połączone z narzędziami diagnostycznymi nie pozwala na przeoczenie czegokolwiek.

Osobiście zawsze uważałem za niemoralne pobieranie opłat za znieczulenie. Chcesz żeby nie bolało to zapłać! Na zachodzie, gdzie miałem zaszczyt pracować, znieczulenie jest obligatoryjne przy każdym najmniejszym zabiegu, a już na pewno nie jest doliczane do rachunku. Znieczulamy zawsze tak jakbyśmy mieli ząb usuwać, bo niedostateczne znieczulenie wymaga ponownego jego podania, a to z kolei znowu zabiera nam cenny czas, którego staramy się Ci z dnia nie zabierać.

Nasz gabinet czeka na ciebie:

pn.-pt. w godz. 10:00 – 19:00 oraz sob. 10:00 -14:00

Długi czas pracy sprawia, że niemożliwe jest nie wstrzelić się w dogodny termin.

Ekspresowe leczenie kanałów przy użyciu endometru

Leczenie kanałów odbywa się już przy użyciu endometru – elektronicznego urządzenia mierzącego długości kanałów, co znacznie skraca czas pracy.
W przypadku trudności w ich udrożnieniu przy każdym fotelu jest aparat do zdjęć cyfrowych, który wyjaśni nam, dlaczego natrafiamy na problem.

Kanały udrożniamy narzędziami mechanicznymi Woodpecker (dzięki temu praca przebiega szybciej).

Przykładowo prawą górną trójkę jesteśmy gotowi oczyścić i wypełnić kanały w 15 minut włącznie z wypełnieniem zęba.

Przywracanie piękna serdecznego uśmiechu

Od dłuższego czasu walczymy ze stereotypem, że korony niszczą zęby. Kiedyś rzeczywiście rodzaj porcelany używany w uzupełnieniach oraz technika ich wykonania sprawiał, że na takie uzupełnienia dawano gwarancję 5 lat. Po tym czasie należało takie uzupełnienie najczęściej wymienić, a nie raz to co zostało pod spodem wymagało jego usunięcia. Stąd właśnie przekonanie, że w przypadku mostów wstawia się ząb kosztem dwóch obok lub psuje się zdrowe zęby.

Stosowana przez nas technika precyzyjnego opracowania zębów pozwala na wzmocnienie własnych tkanek. Po spolerowaniu zęba na grubość zaledwie
1 mm zęby są SKANOWANE i przesyłane do pracowni w pliku.

W pracowni model uzębienia jest drukowany w drukarce 3D a porcelana wycinana przez maszynę technologią CAD/CAM.

Taka precyzja umożliwia odtworzenie Twojego uśmiechu w dowolnym kształcie i kolorze od standardowych po modne ostatnio odcienie Bleach.

Po wykonanej pracy możemy umieścić Ci korony czy mosty na klej tymczasowy i oddać na weekend abyś sprawdził jak się w nich czujesz i co chciałbyś zmienić a wszelkich zmian dokonujemy bezpłatnie.
Wszystko to odbywa się w 3 – 4 wizytach.

Umów się na bezpłatną konsultację

Sprawdź czy możemy spełnić Twoje marzenie o zdrowym i pełnym uśmiechu o jakim zawsze marzyłeś.

Chcesz rozłożyć płatność na raty? Oczywiście!

Leczenie dzieci

Specjalizuję się w leczeniu dzieci odkąd pamiętam. Zrozumieliśmy się od początku, bo mnie też za młodu denerwowało, że nikt mnie nie słucha, a jeszcze bardziej kiedy kazano mi robić to czego nie chciałem.

Oddział chirurgiczny Instytutu Stomatologii przy Pomorskiej 251, w którym pracowałem przez 2,5 roku znajduje się na tym samym piętrze co Zakład Stomatologii Dziecięcej. W przypadku konieczności usunięcia zęba dzieci trafiały do nas. Musiały się tam zmierzyć z ogromnym strachem będącym wypadkową wypełniającej ich niepewności a widokiem zimnych murów placówki nastawionej na masowe leczenie NFZ.

„To że mam metr pięćdziesiąt wzrostu nie znaczy, że możesz traktować mnie z góry”.

Nie pamiętam, gdzie to usłyszałem, ale był to cytat, którym uczyłem studentów, a także ponaglających i strofujących własne dzieci rodziców, że młody człowiek potrzebuje przede wszystkim poczucia, że traktujesz go poważnie. Dopiero wtedy zacznie Ci wierzyć, że otaczasz go troską.

Polecam Wam też bardzo inspirujące 20 przykazań Janusza Korczaka dla rodziców.

Nowoczesna psychiatria głoszona także przez moją mentorkę Shefali Tsabary genialną psycholog z Nowego Yorku uczy nas, że musimy zrobić wszystko, aby dziecko czuło, że jego potrzeby są ważne.

Pana Ząbka stworzyły dziewczyny z pracowni kostiumów z Mielczarskiego specjalizujące się w tworzeniu strojów dla teatrów. Przy tamtych funduszach i możliwościach wyglądał on dość komicznie.

Pomimo tego, został on przyjęty wśród najmłodszych, bo jak już zdążyliście zauważyć – dzieci patrzą sercem. Podróżowaliśmy po okolicznych przedszkolach ucząc dzieci jak dbać o zęby, jak sprawić aby się nie psuły a przede wszystkim, że wizyta u dentysty to nie jest nic złego:

przyjdziesz zobaczyć jak działa gabinet
– dowiesz się jak będziemy Ci pomagać
– nigdy nie zrobimy czegoś wbrew Twojej woli
– jeżeli nie będziesz gotowy na leczenie dzisiaj umawiamy się, że zrobimy to następnym razem

Dzięki wizytom Pana Ząbka zabieramy Wam, rodzicom, niepokój tak zwanej wizyty adaptacyjnej. Młody człowiek już mnie zna i idzie na leczenie do swojego kumpla.
Jeżeli Wasze dziecko nie miało okazji spotkać się z Panem Ząbkiem w przedszkolu możecie przyjść na wizytę adaptacyjną bezpośrednio do nas.

Najczęściej jesteśmy w stanie przekonać młodego człowieka do leczenia na pierwszej wizycie. Czasami wizyta adaptacyjna jest konieczna i jedna w zupełności wystarczy. Najcięższe przypadki, zwykle po leczeniu „na siłę” w innych gabinetach, wymagają większej ilości spotkań adaptacyjnych jednak nigdy w mojej karierze nie było to więcej niż cztery.

Najważniejsze jest to, że u nas: Wizyta adaptacyjna jest bezpłatna!

Oprócz tradycyjnych, sprawdzonych już autorskich programów profilaktycznych oraz adaptacyjnych opracowaliśmy, także autorski program żywieniowy, gdzie obrazowo przy okazji zabawy pokazujemy dzieciom jak wygląda zdrowy wypełniony owocami i warzywami brzuch a jak ten, w którym mieszkają słodycze.

Kostium musiał także zostać utwardzony ze względu na coraz większą śmiałość dzieciaków udających bakterie atakujące Pana Ząbka, którego jedyną „bronią” jest pluszowa szczoteczka.

Jeżeli jesteś zainteresowany, aby Pan Ząbek odwiedził Twoje przedszkole skontaktuj się z nami!

Umów się na bezpłatną konsultację

Uzupełnienia wkładane i zakładane

Nowoczesna technika dla pięknego uśmiechu

Wbrew powszechnej opinii uzupełnienia tkanek, które są zakładane i wyjmowane nie są przypadłością osób w wieku starszym.

Jeżeli uległeś wypadkowi i straciłeś ząb, to nie ważne czy jesteś nastolatkiem czy emerytem, dyrektorem banku, właścicielem firmy, czy modelką, proces gojenia kości trwa zawsze półtora miesiąca (6 tygodni). Tyle samo ile będzie umieszczona np. złamana ręka w gipsie.

Pomijając sytuacje kryzysowe, takie rozwiązania umożliwiają uzupełnienie braków przy znacznym obniżeniu kosztów.

Stosowane przez nas uzupełnienia są na tyle dyskretne, że nikt z Twojego otoczenia nie zorientuje się, że takie uzupełnienie posiadasz. Nie ma metalowych klamer, kilogramów akrylu utrudniających mówienie i odczuwanie smaku ani żadnej możliwości, abyś utracił je podczas jedzenia czy spotkania ze znajomymi.

Jeżeli Ty czy osoba z Twojego otoczenia cierpi z powodu źle wykonanego lub wadliwego, tak zwanego ”ruchomego” uzupełnienia umów ją do nas, gdyż jesteśmy w stanie skorygować, naprawić lub usprawnić takie uzupełnienie przy użyciu nowoczesnej techniki.

Poprawianie leczenia po dawnej terapii dentystycznej

Umiejętności poparte doświadczeniem

Pracuję w zawodzie od 2007 roku. Pracowałem w szpitalu na NFZ, lepszych i gorszych placówkach prywatnych, u dentystów i „prywaciarzy” w Szwajcarii oraz Holandii. Leczyłem i usuwałem zęby przy braku wody, prądu czy środków leczniczych. Wyciągnąłem jednemu pacjentowi 28 zębów na raz w znieczuleniu miejscowym w 40 minut, drugiemu usuwałem ząb przez otwartą szybę w samochodzie, kiedy bał się z niego wyjść w pandemię. Jeździłem po gabinetach zielonym tico „na zlecenie” wynajmowany w nagłych przypadkach, kiedy inny dentysta połamał korzenie czy nie mógł wyciągnąć zatrzymanej ósemki. Do tego cały czas jestem w serdecznym kontakcie ze wszystkimi, z którymi kiedyś pracowałem lub miałem styczność w takim trybie pracy i powiem Wam jedno:

Ktokolwiek, kiedykolwiek, gdziekolwiek nie mógł Ci pomóc, próbował Ci pomóc, ale nie dał rady albo próbował Ci pomóc, lecz zawiódł po całości, skontaktuj się z nami!

GWARANTUJĘ, ŻE MNIE NIE ZASKOCZYSZ, A W DODATKU POMOGĘ CI TO NAPRAWIĆ.

Szyny sportowe

Wspieramy sportowców

Zajmujemy się także wspieraniem sportowców. Wspieramy drużyny LZS Justynów.

Pomogliśmy w karierze ciężarowców Honoraty i Karola Kołosowskich wychowanków słynnego na całym Świecie Feliksa Bińkowskiego.

Obecnie bacznie przyglądamy się karierze Damiana Wolnego uprawiającego formę grappling brazylijskiego Ju-jitsu. Damian uczy sportu warszawską młodzież a w wolnej chwili zwiedza cały Świat z naszym logo na kimono. Niedługo Las Vegas trzymamy kciuki.

Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju Twojego kariery.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Jeżeli jesteś sportowcem to zdajesz sobie sprawę, że moment nieuwagi może Cię kosztować utratę uśmiechu. Nie ważne czy jeździsz na rolkach, rowerze albo uprawiasz sporty walki chętnie wykonamy dla Ciebie personalizowaną szynę sportową, na której napiszemy Ci i wtopimy DOSŁOWNIE wszystko.

FILOZOFIA

Przyjeżdżacie do nas z Mazur, Rzeszowa, Szczecina, Dublina, Londynu, Cardiff, Miami czy Sydney. Jak to się dzieje, że nic Wam się nie dzieje a jeżeli ulegniecie jakiemuś urazowi potrafimy pomóc kiedy przyjedziecie odwiedzić rodzinę ? Nawet w trudnych przypadkach potrafimy Wam pomóc tak, że przylatujecie w poniedziałek a w weekend możecie wracać uśmiechnięci. Dlaczego ?

BO DOBRY DENTYSTA TO TAKI, KTÓRY NIE JEST POTRZEBNY

Mamy to ogarnięte. Przyjdź i sprawdź!

Ortodoncja

Polecamy najlepszych

Przerabialiśmy ortodoncję jeszcze w Justynowie z moją serdeczną koleżanką Jagodą Janiszewską. Jagoda jest po specjalizacji u Marcina Mikołajczyka, który był kierownikiem ortodoncji w Instytucie Stomatologii na Pomorskiej. Marcin prostował jeszcze moje własne dwójki cofnięte za trójki a efekt jego leczenia widać w moim uśmiechu do dziś. Ze względu na ogrom nagłych przypadków, pacjentów bólowych i chętnych naprawy swojego uśmiechu ortodoncja zwyczajnie blokuje miejsce dla innych potrzebujących, dlatego wysyłamy Was do Jagody w troskliwe ręce do placówki, która znajduje się najbliżej Was. 

Serdecznie ją od nas pozdrówcie – https://www.znanylekarz.pl/jagoda-janiszewska/ortodonta-stomatolog/lodz

E-recepty i zwolnienia

Wystawiamy e-recepty i zwolnienia!

Możesz przesłać nam zdjęcie Twojego problemu przez WhatsApp lub mailem.

  • stepczynskimaciej@gmail.com

Leczenie w ciąży

Okres ciąży jest ogromną rewolucją dla Twojego organizmu. Dzieją się w nim procesy, które nie są dla Ciebie codziennością a chciałbyś ten okres przeżyć w całkowitym spokoju aby Twoja pociecha rozwijała się w zdrowiu, bez stresu i niepotrzebnego poczucia Twojego niepokoju.

Zapewne spotkałaś się z obawą dentysty przed leczeniem Ciebie w ciąży. Niestety w większości przypadków dentyści rozkładają ręce zasłaniając się choćby brakiem możliwości wykonania u Ciebie zdjęcia rentgenowskiego.

Leczymy Was z powodzeniem w każdym trymestrze ciąży pozbawiając Was bezstresowo i bezboleśnie uciążliwych dolegliwości jakim są na przykład krwawiące dziąsła występujące u większości z Was.

Jeżeli proces leczenia jest dla Ciebie na tyle stresujący, że nie chcesz przez niego przechodzić stresując nim swoje nienarodzone dziecko jesteśmy w stanie pozbawić Cię niepokoju w taki sposób, aby zniwelować przykre dolegliwości na czas ciąży, a zakończyć leczenie dopiero po jej rozwiązaniu.

Nie każda ciąża jest przecież planowana, a samym uspokojeniem Ciebie, że wszystko jest w porządku pozwalamy Ci skupić się na pielęgnowaniu tak wspaniałego czasu jakim jest rozwój Twojego dziecka.

Przyjdź i dowiedz się, że to co Cię niepokoi nie jest powodem do obaw.

Pozwól nam Wam pomóc.

DZWOŃ

Dyżur Pilny

Pomoc przede wszystkim

Jest nas trzech lekarzy, w trzech gabinetach od poniedziałku do soboty, dysponujących ogromem narzędzi diagnostycznych i leczniczych.

Posiadamy ogromną wiedzę oraz doświadczenie i nie wahamy się ich użyć.

Nie ma możliwości, aby któryś z nas nie mógł się Tobą zaopiekować jeszcze tego samego dnia. Funkcjonujemy tak jako jedyny gabinet w powiecie łódzkim – wschodnim. Zrobiliśmy wszystko abyś nie musiał jechać po wątpliwą pomoc do Łodzi (rok temu nasz znajomy we wrześniu, w czwartek, w jednym z ośrodków pomocy w Łodzi o godzinie 19:00 był sto siódmy).

NIE CZEKAJ
DZWOŃ

NIE CZEKAJ
DZWOŃ

Jeżeli przebywasz na urlopie. W Polsce czy za granicą i Ciebie lub Twoje dziecko zaczyna niepokoić problem w jamie ustnej lub jesteś po wypadku czy urazie nie wahaj się do nas zadzwonić. Uspokoimy Cię przez telefon lub pomożemy „zdalnie”.