Leczenie dzieci

Specjalizuję się w leczeniu dzieci odkąd pamiętam. Zrozumieliśmy się od początku, bo mnie też za młodu denerwowało, że nikt mnie nie słucha, a jeszcze bardziej kiedy kazano mi robić to czego nie chciałem.

Oddział chirurgiczny Instytutu Stomatologii przy Pomorskiej 251, w którym pracowałem przez 2,5 roku znajduje się na tym samym piętrze co Zakład Stomatologii Dziecięcej. W przypadku konieczności usunięcia zęba dzieci trafiały do nas. Musiały się tam zmierzyć z ogromnym strachem będącym wypadkową wypełniającej ich niepewności a widokiem zimnych murów placówki nastawionej na masowe leczenie NFZ.

„To że mam metr pięćdziesiąt wzrostu nie znaczy, że możesz traktować mnie z góry”.

Nie pamiętam, gdzie to usłyszałem, ale był to cytat, którym uczyłem studentów, a także ponaglających i strofujących własne dzieci rodziców, że młody człowiek potrzebuje przede wszystkim poczucia, że traktujesz go poważnie. Dopiero wtedy zacznie Ci wierzyć, że otaczasz go troską.

Polecam Wam też bardzo inspirujące 20 przykazań Janusza Korczaka dla rodziców.

Nowoczesna psychiatria głoszona także przez moją mentorkę Shefali Tsabary genialną psycholog z Nowego Yorku uczy nas, że musimy zrobić wszystko, aby dziecko czuło, że jego potrzeby są ważne.

Pana Ząbka stworzyły dziewczyny z pracowni kostiumów z Mielczarskiego specjalizujące się w tworzeniu strojów dla teatrów. Przy tamtych funduszach i możliwościach wyglądał on dość komicznie.

Pomimo tego, został on przyjęty wśród najmłodszych, bo jak już zdążyliście zauważyć – dzieci patrzą sercem. Podróżowaliśmy po okolicznych przedszkolach ucząc dzieci jak dbać o zęby, jak sprawić aby się nie psuły a przede wszystkim, że wizyta u dentysty to nie jest nic złego:

przyjdziesz zobaczyć jak działa gabinet
– dowiesz się jak będziemy Ci pomagać
– nigdy nie zrobimy czegoś wbrew Twojej woli
– jeżeli nie będziesz gotowy na leczenie dzisiaj umawiamy się, że zrobimy to następnym razem

Dzięki wizytom Pana Ząbka zabieramy Wam, rodzicom, niepokój tak zwanej wizyty adaptacyjnej. Młody człowiek już mnie zna i idzie na leczenie do swojego kumpla.
Jeżeli Wasze dziecko nie miało okazji spotkać się z Panem Ząbkiem w przedszkolu możecie przyjść na wizytę adaptacyjną bezpośrednio do nas.

Najczęściej jesteśmy w stanie przekonać młodego człowieka do leczenia na pierwszej wizycie. Czasami wizyta adaptacyjna jest konieczna i jedna w zupełności wystarczy. Najcięższe przypadki, zwykle po leczeniu „na siłę” w innych gabinetach, wymagają większej ilości spotkań adaptacyjnych jednak nigdy w mojej karierze nie było to więcej niż cztery.

Najważniejsze jest to, że u nas: Wizyta adaptacyjna jest bezpłatna!

Oprócz tradycyjnych, sprawdzonych już autorskich programów profilaktycznych oraz adaptacyjnych opracowaliśmy, także autorski program żywieniowy, gdzie obrazowo przy okazji zabawy pokazujemy dzieciom jak wygląda zdrowy wypełniony owocami i warzywami brzuch a jak ten, w którym mieszkają słodycze.

Kostium musiał także zostać utwardzony ze względu na coraz większą śmiałość dzieciaków udających bakterie atakujące Pana Ząbka, którego jedyną „bronią” jest pluszowa szczoteczka.

Jeżeli jesteś zainteresowany, aby Pan Ząbek odwiedził Twoje przedszkole skontaktuj się z nami!

Umów się na bezpłatną konsultację